3 filmy o macierzyństwie | MamySie.pl
1545
post-template-default,single,single-post,postid-1545,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive

3 filmy o macierzyństwie

Każda matka to odrębna historia. Te historie wymagają pewnego zrozumienia kontekstu sytuacji, w jakich kobiety się znajdują. Po to, by nie potępić pochopnie.

W osłonie #3 cyklu „Filmu z tłem” zapraszam do zetknięcia się z macierzyństwem.


1. Podaj dalej


podaj dalej

Film znany głównie ze względu na to, że zawiera przepis na zmienienie świata: „Po pierwsze – ma to być coś, co naprawdę komuś pomoże. Po drugie – coś, czego ktoś nie może zrobić sam. Po trzecie – zrobię coś dla kogoś, kto zrobi coś dla kolejnych trzech osób”. Macierzyństwo widziane w tle filmu pokazuje, że to dziecko może ciągnąć do góry.


2. Bez mojej zgody


bez mojej zgody

Co robi matka, kiedy dowiaduje się, że jej dziecko umiera? Robi wszystko, aby powstrzymać śmierć. Czasami może posunąć się za daleko. Co na to umierające dziecko? Co na to dzieci, które żyć będą nadal?

Film rodzi wiele emocji. Od wzruszenia po złość. Pokazuje jak niepogodzenie się z bólem jest destrukcyjne dla całej rodziny.


3. Bella


bella1

Piękna kelnerka zachodzi w ciążę. W tym samym czasie zostaje zwolniona z pracy. Nie ma nic. Poza dzieckiem, którego sama nie wie czy chce. Waha się: aborcja?


Film z tłem – cykl polecania filmów z różnej półki, kategorii i rodzaju. Filmów, które łączy tło, czasem na pierwszy rzut oka niewidoczne. W przyszłym tygodniu tematem przewodnim będzie dziecko.

Inne artykuły z cyklu „Film z tłem”: 1. Małżeństwo, 2. Ojcostwo.

Marlena Bessman-Paliwoda
marlena.bessman@gmail.com

Jeśli podoba Ci się tekst, podziel się nim ze znajomymi. Dla mnie to jak zapłata za moją pracę :) Dziękuję!

Follow
  • „Bez mojej zgody” to zdecydowanie jeden z tych filmów, który zrobił na mnie największe wrażenie. Podczas oglądania, tak jak zresztą napisałaś, pojawiło się we mnie mnóstwo skrajnych emocji. Kilkukrotnie chciałam przerwać oglądanie, bo nie mogłam wytrzymać ze wzruszenia albo wściekłości. To na pewno film godny polecenia! 🙂 Bardzo fajny pomysł na cykl!

    • Mamy podobne odczucia 🙂 dużo kosztuje oglądanie tego filmu, ale warto to zrobić dla samego zobaczenia kreacji matki.
      Dzięki Kinga!

  • Nie oglądałam Belli, jestem zainteresowana tym filmem. Dwie kolejne propozycje znam i chętnie do nic wracam. Bez mojej zgody to film, który za każdym razem mnie zrusza.

  • Wydaje mi się że żadnego z nich nie widziałam, aczkolwiek musiałabym zacząć oglądać aby to stwierdzić na pewno. Bo często mam tak, że tytuł, opis nic mi nie mówią, a jak zacznę oglądać to stwierdzam, że jednak to znam ;))

  • „Podaj dalej ” obejrzałam jeden raz. Przeryczałam pół filmu. Potem chciałam obejrzeć znów, ale jak tylko się zaczynał – ja zaczynałam wyć. I już więcej nie obejrzałam 😉

  • Bella – naprawdę warto zobaczyć:)

Wysyłaj mi newsletter (możesz zrezygnować kiedy chcesz).

email marketing powered by FreshMail
 

Wyślę Ci Wyzwanie "Czułe gesty" :)

email marketing powered by FreshMail
 

Wyślę Ci kurs sympatii na Twojego maila :)

email marketing powered by FreshMail
 

Zapisz się na mój newsletter:

email marketing powered by FreshMail