Umiesz przyjmować prezenty? - MamySie.pl
923
post-template-default,single,single-post,postid-923,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Umiesz przyjmować prezenty?

Przyjmowanie prezentów to sztuka. Przychodzi do Ciebie koleżanka, chłopak, sąsiadka – nieważne – ktoś, i wręcza Ci pudełko i mówi: – To dla ciebie. Uśmiecha się nieśmiało i czeka na reakcję. Tu zdarzają się takie sytuacje: No po co? Nie, nie przyjmę, to niepotrzebne, nie trzeba, po co wydawałaś pieniądze. Brawo! Jeśli lubisz sprawiać komuś przykrość – to właśnie ci się to udało.

Otrzymanie prezentu wywołuje w tobie uczucie. Jakie? Niechęć, zmieszanie, chęć ucieczki, zażenowanie, „jest mi głupio”. Dlaczego?

1. Jesteś arogancki

Niczego nie potrzebuję, od nikogo. Taki prezent i to od niej. Myślisz, że jesteś lepszy, nie przyjmiesz prezentu od tej osoby, bo gdzieś głęboko skrywasz niechęć do niej lub do wszystkich innych.

2. Jesteś dumny

Do wszystkiego całe życie dochodziłeś sam, swoimi siłami, nikt nic nie dał ci za darmo. Teraz też nikt nie musi ci nic dawać, tak?

3. Jesteś niepewny siebie

Po co ten prezent? Bluzka – bo jestem źle ubrana? Coś ze mną nie tak?

Prezent szczerze dawany pokazuje dobre uczucie osoby do Ciebie. Liczy się czas, jaki ta osoba poświęciła na jego przygotowane – z myślą o tobie. To nie jest tak, że dający jest Superbohaterem, a ty Superfajtłapą czy ofiarą losu. Przyjmij prezent, uśmiechnij się i po prostu – podziękuj.

Marlena Bessman-Paliwoda
marlena.bessman@gmail.com

Jeśli podoba Ci się tekst, podziel się nim ze znajomymi. Dla mnie to jak zapłata za moją pracę :) Dziękuję!

Follow