Niepewne kroki - zaproszenia ślubne - MamySie.pl
1047
post-template-default,single,single-post,postid-1047,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Niepewne kroki – zaproszenia ślubne

A co tak stoicie jakbyście na wesele przyszli prosić? Przychodzi czas, że faktycznie przychodzi się na nie zapraszać. Niepewnymi krokami.

Głupio napisać, że zapraszanie gości na ślub i wesele wiąże się ze stresem. Ale tak jest. W samych ślubnych przygotowaniach dawka stresu jest ekstremalna. Jak zaplanować ślub, wesele i nie zwariować? Kiedy szukałam wielu pomocy do organizowania swojego ślubu najlepszym partnerem okazał się Excel. Portale ślubne najczęściej artykuł okraszały wówczas tekstami typu: już niedługo wyczekiwana przez was chwila – zwiążecie się świętym węzłem małżeńskim. Już na zawsze będziecie razem… no tak! Taki jest plan i czytanie o tym nie jest mi potrzebne. Potrzebuję konkretu. Rzadko udawało mi się go znaleźć – stąd pomysł, aby podzielić się tym, co kiedyś przygotowałam dla siebie.

1. Lista gości w Excelu

Przydatna głównie dlatego, że można ją przesłać, wydrukować, poprawić. Pisanie na kartkach się nie sprawdza. Zalanie papieru nie jest wcale takie trudne. Dodatkowo, można w takim pliku – zliczyć, wpisać akurat przydatną formułę, wyfiltrować potrzebną grupę ludzi. Oddaję Wam wyładniałą wersję mojej listy. Niech Wam służy:

Lista gości na ślub i wesele

Możecie ją edytować. Choć zaznaczam, że lista jest do użytku prywatnego.

2. Jak prawidłowo odmieniać nazwiska w zaproszeniach?

Przecież to łatwe! Tak, tak. Dopóki nie dojdziesz do trzeciego nazwiska. Przy pisaniu któregoś z kolei zaczniesz się zastanawiać jak w ogóle odmienia się przez przypadki. W pliku podaję podstawowe zasady, ale też polecam strony, na których odmianę zrobisz automatycznie. Prawie.

Odmiana nazwisk do zaproszeń

Niedługo na stronie wielki wpis i pliki o robieniu zaproszeń ślubnych. Od przykładowych tekstów po czcionki. Życzę Wam powodzenia w tworzeniu zaproszeń, list gości i całych przygotowaniach do ślubu. Pamiętajcie jednak (mówi do Was stara mężatka!), aby w całym tym natłoku nie zapomnieć, że od prosto przyczepionej wstążki ważniejsza jest Wasza narzeczeńska relacja. Ślub i wesele to jeden dzień. Relacja to całe Wasze przyszłe życie.

Na koniec zaznaczę jeszcze: nieomylny na tym świecie jest jeden człowiek. Nie jestem papieżem Franciszkiem, więc jeśli znajdziecie na blogu lub w plikach błąd/literówkę – napiszcie po prostu. Będę wdzięczna.

Marlena Bessman-Paliwoda
marlena.bessman@gmail.com

Jeśli podoba Ci się tekst, podziel się nim ze znajomymi. Dla mnie to jak zapłata za moją pracę :) Dziękuję!

Follow
9 komentarzy
 • Karolina
  Posted at 21:54h, 05 stycznia

  Marleno, widzę, że szykuje się lektura dla mnie szczególna i już niedługo tak bardzo potrzebna 🙂 I to akurat – w sam raz na czas 😀 Dziękuję 🙂

 • Łudi
  Posted at 22:15h, 05 stycznia

  widzę literówkę w tytule.

 • Karolina Krysztofiak
  Posted at 22:27h, 05 stycznia

  Po 7 latach razem, mając dwójkę dzieci, wspólną hipotekę i trochę przeciwności, którym razem stawiliśmy czoła myślimy, aby na 30-te urodziny wziąć ślub. Dodają do tego, ze z biegiem czasu jest coraz lepiej miedzy nami mam nadzieje na długą i dobrą przyszłość. Nadzieję na przełamaniu „uroku”, który ciąży na kobietach w mojej rodzinie. Jeśli decyzja zapadnie to Twoje wpisy w tematyce ślubnej mogą okazać się dla mnie bardzo pomocne!:)

 • Mamy się
  Posted at 22:34h, 05 stycznia

  Kibicuję bardzo i popieram. Mam nadzieję, że decyzja zapadnie:)

 • Mamy się
  Posted at 22:34h, 05 stycznia

  Najciemniej pod latarnią! Dziękuję:) Poprawione.

 • Mamy się
  Posted at 22:35h, 05 stycznia

  Karolina, jeśli coś się przyda, to się cieszę:) Jak coś, wiesz gdzie mnie szukać 🙂

 • Mari Bo
  Posted at 12:00h, 06 stycznia

  Podoba mi się tekst o odmianie nazwisk w zaproszeniach:) W sumie jesteśmy jeszcze po części na jego etapie:) No a poza tym, to fajnie to wymyśliłaś! My też zaprzyjaźniliśmy się z excelem 🙂

 • daywithcoffee
  Posted at 12:45h, 21 września

  Z tą odmianą nazwisk są chyba największe problemy. Bardzo przydatny post:)

 • binance üyelik
  Posted at 12:50h, 15 maja

  Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Skomentuj