3 filmy o macierzyństwie - MamySie.pl
1545
post-template-default,single,single-post,postid-1545,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

3 filmy o macierzyństwie

Każda matka to odrębna historia. Te historie wymagają pewnego zrozumienia kontekstu sytuacji, w jakich kobiety się znajdują. Po to, by nie potępić pochopnie.

W osłonie #3 cyklu „Filmu z tłem” zapraszam do zetknięcia się z macierzyństwem.


1. Podaj dalej


podaj dalej

Film znany głównie ze względu na to, że zawiera przepis na zmienienie świata: „Po pierwsze – ma to być coś, co naprawdę komuś pomoże. Po drugie – coś, czego ktoś nie może zrobić sam. Po trzecie – zrobię coś dla kogoś, kto zrobi coś dla kolejnych trzech osób”. Macierzyństwo widziane w tle filmu pokazuje, że to dziecko może ciągnąć do góry.


2. Bez mojej zgody


bez mojej zgody

Co robi matka, kiedy dowiaduje się, że jej dziecko umiera? Robi wszystko, aby powstrzymać śmierć. Czasami może posunąć się za daleko. Co na to umierające dziecko? Co na to dzieci, które żyć będą nadal?

Film rodzi wiele emocji. Od wzruszenia po złość. Pokazuje jak niepogodzenie się z bólem jest destrukcyjne dla całej rodziny.


3. Bella


bella1

Piękna kelnerka zachodzi w ciążę. W tym samym czasie zostaje zwolniona z pracy. Nie ma nic. Poza dzieckiem, którego sama nie wie czy chce. Waha się: aborcja?


Film z tłem – cykl polecania filmów z różnej półki, kategorii i rodzaju. Filmów, które łączy tło, czasem na pierwszy rzut oka niewidoczne. W przyszłym tygodniu tematem przewodnim będzie dziecko.

Inne artykuły z cyklu „Film z tłem”: 1. Małżeństwo, 2. Ojcostwo.

Marlena Bessman-Paliwoda
marlena.bessman@gmail.com

Jeśli podoba Ci się tekst, podziel się nim ze znajomymi. Dla mnie to jak zapłata za moją pracę :) Dziękuję!

Follow