Wartość przysięgi małżeńskiej (+plakaty do druku) - MamySie.pl
1689
post-template-default,single,single-post,postid-1689,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Wartość przysięgi małżeńskiej (+plakaty do druku)

Zawsze kiedy jestem na ślubie najbardziej czekam momentu przysięgi. Uśmiecham się, kiedy słyszę wypowiadane słowa narzeczonych. Od tych słów, a dokładniej od czynów, które za tymi słowami powinny pójść, zależy całe przyszłe życie kochających się ludzi.

KILKA „AŻ” CZY „TYLKO” SŁÓW

Nie wiem, kiedy Ty wypowiadałeś te słowa – miesiąc temu czy może jedenaście już lat temu, może więcej. Zastanów się jednak, co dla Ciebie oznaczają poszczególne słowa przysięgi.

JA, (…) BIORĘ SOBIE CIEBIE (…) ZA ŻONĘ/MĘŻA I ŚLUBUJĘ CI

  • MIŁOŚĆ – nie zakochanie, wieczne patrzenie sobie w oczy, namiętność, ale miłość – trwanie przy Tobie moją decyzją.
  • WIERNOŚĆ – ślubuję Ci to, że będę Twoją podporą i Twoim wsparciem. Będę Ci wierny nie tylko fizycznie, ale także duchowo, mentalnie, emocjonalnie. Będę zawsze z Tobą, po Twojej stronie.
  • I UCZCIWOŚĆ MAŁŻEŃSKĄ – ślubuję Ci szczerość. Odrzucam kłamstwo, ukrywanie przed Tobą faktów i zdarzeń. Nie będę Cię oszukiwać. Znając Ciebie dogłębnie, nie wykorzystam tej wiedzy przeciw Tobie.
  • ORAZ, ŻE CIĘ NIE OPUSZCZĘ AŻ DO ŚMIERCI – nie martw się, zawsze będę o Ciebie walczył. Zawsze będziesz moją Piękną/moim Jedynym.

ZADANIE DLA CIEBIE

Postarajcie się razem z Twoją Ukochaną Osobą powiedzieć do siebie kilka słów w tonie małżeńskiej przysięgi. Możesz posłużyć się powyższym rozszerzeniem, które zapisałam. Jeśli jesteście osobami wierzącymi, niech to będzie część Waszej wspólnej modlitwy. Dodatkowo poniżej przygotowałam dla Was plakaty z tekstem przysięgi (na potrzeby użyteczności dla wszystkich nieco zmienionym). Proponuję Wam wydrukowanie wybranego zestawu i oprawienie w ramki. Postawcie je w widocznym miejscu i patrząc na nie, przypominajcie sobie o swoich słowach, za którymi mają pójść czyny. 🙂

PLAKATY DO POBRANIA Z TEKSTEM PRZYSIĘGI

Plakaty z przysięgami małżeńskimi są do pobrania za darmo w formacie A4. Przygotowałam cztery wersje przysięgi składanej w czasie ślubu kościelnego (KK) oraz cztery wersje przysięgi z Urzędu Stanu Cywilnego (USC). Po pobraniu pliku dostaniecie oczywiście grafikę Męża i Żony z danej wersji. Śmiało drukujcie i korzystajcie! Możecie zrobić także swój projekt. 🙂 Będzie mi miło, jeśli wyślesz mi zdjęcie swojej przysięgi w ramce:) Wstawiając ją na social media dodaj #mamySieDobrze – wyszukam sobie Twój obraz.

przysięga małżeńska_mamySie.pl  przysięga małżeńska_mamySie.pl Przysięga z tłem – pobierz KK (1) | pobierz USC (1)

przysięga małżeńska_mamySie.pl  przysięga małżeńska_mamySie.pl Przysięga bez tła – pobierz KK (2)pobierz USC (2)

przysięga małżeńska_mamySie.pl  przysięga małżeńska_mamySie.pl Przysięga kratka – pobierz KK (3) | pobierz USC (3)

przysięga małżeńska_mamySie.pl  przysięga małżeńska_mamySie.plPrzysięga bez kratki – pobierz KK (4)pobierz USC (4)

CZAS NA PODSUMOWANIE NADEJDZIE, ALE…

To ostatnie zadanie w ramach wyzwania „Mała droga do lepszego małżeństwa”. W przyszłym tygodniu pojawi się podsumowanie wyzwania. Teraz chcę nabrać do wyzwania nieco dystansu i rozwagi, spojrzeć trzeźwo na to, co się zadziało. Mam nadzieję, że napiszesz mi co myślisz o wyzwaniu, co zmienić, co poprawić, a co Ci się podobało. Wyzwanie będzie dostępne w grupie: Małżeństwo – mamy się dobrze, można nadal nadganiać zadania. Mam nadzieję, że w styczniu ukaże się mój e-book z zapisem „Małej drogi do lepszego małżeństwa”. Już teraz jednak widzę, że będzie to wersja zmieniona, dokładniej: rozszerzona. Wasze uwagi będą dla mnie nieocenione! Jeśli masz do mnie pytania odnośnie wyzwania, pisz śmiało!

PODRÓŻNIKU Z MAŁEJ DROGI!

Serdecznie dziękuję Ci za udział w wyzwaniu. Na więcej słów przyjdzie czas, mam nadzieję, w prywatnych już wiadomościach. Niemniej jednak było mi bardzo miło poznać Cię i patrzeć na Twoje kroki. Bardzo dużo wzięłam dla siebie i swojego małżeństwa w czasie naszych rozmów w grupie małżeńskiej. Mam nadzieję, że z radością idziesz dalej!:) Mała Droga się nie kończy. Trwać będzie nadal, prawda?

Życzę Ci samego dobra!

Marlena

PS Możesz znaleźć mnie w grupie dla małżeństw na Facebooku lub pisząc maila na: marlena@mamysie.pl


Tekst jest zapisem ostatniego zadania w ramach wyzwania „Mała Droga do lepszego małżeństwa”. Więcej o wyzwaniu dowiesz się tutaj.

Marlena Bessman-Paliwoda
marlena.bessman@gmail.com

Jeśli podoba Ci się tekst, podziel się nim ze znajomymi. Dla mnie to jak zapłata za moją pracę :) Dziękuję!

Follow