Czy sesja fotograficzna może zbliżyć małżeństwo? Inspiracje #1
15490
post-template-default,single,single-post,postid-15490,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive
Sesja fotograficzna to sposób na wspólne spędzenie czasu.

Zrób zdjęcie ukochanej osobie. Inspiracje #1

Inspiracje – to cykl krótkich tekstów z pomysłami i sposobami na czas wspólny żony i męża, inspiracjami drobnych prezentów, ciekawostek do wykorzystania w codziennym, trudnym, mozolnym…:) małżeńskim życiu. W pierwszym wydaniu cyklu – w ramach otwarcia pozwolę sobie na podniosły i poważny ton 😉 – chcę Wam zaproponować zabawę w fotografa.

Sesja fotograficzna dla dwojga – to jest to!

Potrzebujecie do jej wykonania aparatu lub telefonu i…chęci. Proponowana sesja ma być sesją DIY, czyli bez udziału osób trzecich, profesjonalnego fotografa. I nie ma być to sesja Waszych dzieci, kotka, żółwia, ale…Wasza. Każdego z Was oddzielnie lub razem (taaak, z ręki!). Pozwólcie sobie na fotografowanie siebie. Coś mi mówi, że wielu może mieć opory co do tego pomysłu (ja mam być modelem na zdjęciu? Dobrowolnie? No way!). Dla opornych lub perfekcjonistów fotograficznych podrzucam na końcu miejsce, gdzie można rozwinąć się fotograficznie.

Nowe profiLOVE

Mój Luby może pochwalić się wykonaniem zdjęcia, które zostało moim profilowym wszędzie :). Fakt faktem – to jedyne zdjęcie, które można upublicznić. Na innych śmieję się do łez. Mieliśmy duuużo zabawy, w dodatku w otoczeniu dzieci, więc niech „brak czasu z powodów rodzicielskich” nie będzie wymówką (tu puszczam oko do rodziców – wiem, rozumiem jak jest, ale nie katujmy się – miejmy czas też dla siebie w przestrzeni domowej).

Sesja fotograficzna roiona przez męża będzie nie tylko świetna pamiątką, ale to szansa na zobaczenie jak patrzy na nas mąż.

Marzy mi się taka sesja latem nad rzeką, jeziorem czy w lesie – takie atrakcje mamy na Mazurach:). Bez spinania się czy dobrze wyjdę, bez dbałości o nieskazitelnie czyste ubrania. Boso, z rozwianymi włosami i kapeluszem w ręku. Z moimi mężczyznami.

Jak zrobić sesję fotograficzną będąc amatorem?

Czasami, kiedy proszę kogoś o zrobienie mi zdjęcia „takiego po prostu”, słyszę: „Ale ja nie umiem”. Hej, hej! A guzik umiesz nacisnąć? No właśnie. Róbmy zdjęcia, takie po prostu, na pamiątkę. Nie robiłam kursu fotografowania, ale bardzo lubię robić zdjęcia. Odważyłam się w końcu robić sesje na bloga. Pierwsze efekty zostały dobrze przyjęte. Wcześniej opublikowałam tylko kilka swoich zdjęć i to z duszą na ramieniu. Pewnie! Masa nauki przede mną, ale próbowanie jest lepsze od nic-nie-ro-bie-nia. Też się odważcie. Bawcie się zdjęciami, a przy okazji spędzicie twórczo czas razem.

Jeśli masz zacięcie do uczenia się fotografii, chcesz robić lepsze zdjęcia lub boisz się dotknąć aparatu, koniecznie zajrzyj do Natalii.

Macie takie sesje-DIY za sobą? Lubicie wspólne zdjęcia?

 

Marlena Bessman-Paliwoda
marlena.bessman@gmail.com

Jeśli podoba Ci się tekst, podziel się nim ze znajomymi. Dla mnie to jak zapłata za moją pracę :) Dziękuję!

Follow
11 komentarzy
 • Marta
  Posted at 10:05h, 04 maja

  To wyjaśnia, czemu te zdjecia takie piekne i naturalne:)

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 16:06h, 04 maja

  Dziękuję:) miło to czytać. Zawsze to większa zachęta do próbowania i uczenia się.

 • AgataCzajkowska
  Posted at 20:53h, 05 maja

  Muszę męża namówić żeby zrobił mi kilka takich zdjęć 😉

 • tygrysimy
  Posted at 21:25h, 05 maja

  W tej chwili najchętniej fotografowanym przez nas obiektem jest Synek, ale i my czasem pojawiamy się w kadrze 🙂 Ja najbardziej lubię zdjęcia z zaskoczenia. Wasza sesja udana. Piękne profilowe.

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 00:56h, 06 maja

  Efekt niepowtarzalny, bo jest takie spojrzenie zarezerwowane tylko dla niego, prawda?:)

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 00:59h, 06 maja

  Jest taki czas, kiedy maluch jest główną gwiazdą 🙂 Wiemy, znamy, przechodziliśmy 🙂
  dziękuję!

 • Barbara
  Posted at 20:16h, 06 maja

  Pocykalismy się razem i wzajemnie na ostatnim rejsie. Rewelacja! Moje profilowe na Fb też Mąż zrobił mi całkiem przypadkiem 🙂

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 00:40h, 07 maja

  Mężowie mają jednak oko 😉

 • Makulka
  Posted at 20:42h, 14 maja

  Dziękuję za ten pomysł. Przy małych zdjęciach można się zafiksować na fotografowaniu ich każdego kroku i zapomnieć o małżonku. Zrobiliśmy sobie taką sesję i zakończyliśmy ją rodzinną fotografią z samowyzwalacza 🙂

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 01:45h, 16 maja

  Jest coś w tym zafiksowaniu. 🙂
  A sesja będzie na pewno piękną pamiątką!

  PS Dziękuję za odwiedziny 🙂

 • binance referral
  Posted at 22:54h, 15 maja

  Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

Skomentuj