Mała droga do lepszego małżeństwa - wyzwanie dla małżeństw
15570
post-template-default,single,single-post,postid-15570,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive
Poprawa, ocieplenie relacji w małżeństwie w czasie wyzwania. Wyzwanie dla małżeństw (mała dorga do lepszego małżeństwa), edycja 2.

Wyzwanie dla małżeństw: Mała droga do lepszego małżeństwa

Z nostalgią i radością wspominam wyzwanie dla małżeństw, które odbyło się w listopadzie i grudniu 2015 roku. Wzięło w nim udział ok. 300 małżeństw i do dziś pamiętam górę wiadomości, jaką dostawałam w czasie i po zakończeniu wyzwania :). Dziś widzę, że stworzenie tego wyzwania było dobrym posunięciem. Wniosło wiele dobrego, ociepliło relacje w nie jednym małżeństwie. Dokonałam zmian w wyzwaniu, stworzyłam narzędzie do pracy w jego trakcie i w końcu przyszedł czas na ogłoszenie zapisów na drugą edycję. Jesteście chętni zmienić swoje małżeństwo na lepsze? Jeśli tak to zapraszam!

START WYZWANIA: 6 czerwca 2016 R.

 • Czy w pośpiechu dnia codziennego zapominasz o małych gestach czułości?
 • Brakuje Ci bliskości i rozmowy z ukochaną osobą?
 • Czy pragniesz, aby Twoja relacja małżeńska rozwijała się?
 • Czy chcesz poznać sposoby na ocieplanie Waszej relacji?

Jeśli na jedno z tych pytań odpowiadasz TAK, zapraszam Cię do udziału w warsztacie dla małżeństw. Nie odkładaj małżeństwa na potem. 

Wyzwaniem dla małżeństw jest praca nad sona i swoim związkiem.

Na czym będzie polegało wyzwanie?

Przez 21 dni będziesz od mnie w wiadomości e-mail otrzymywać zadania do wykonania. Na wstępie, w pierwszej wiadomości już 4 czerwca, otrzymasz ode mnie narzędzie, którym posługiwać się będziesz przez cały czas wyzwania.  [Celowo zostawiam tu niedosyt informacji]. 🙂 Szczegóły tego, jak będzie wyglądało wyzwanie dostaniesz ode mnie razem z niespodzianką.

Czy wyzwanie może mi pomóc?

Po pierwszej edycji, która prowadziłam pół roku temu, widzę, że to dobry sposób na ocieplenie relacji w małżeństwie. Musisz wiedzieć, że nie wysyłam cudownych maili, które przemieniają ludzkie życia. Maile nie zmieniają małżeństw. Zmianę niesie Twoja decyzja. Zmiana zaczyna się zawsze w jednym miejscu – w Tobie. Wyzwanie nie jest łatwe, ale na pewno zyskasz motywację, inspiracje oraz wsparcie do tego, aby dbać o swoja relacje w małżeństwie.

Uczestnicy pierwszej edycji o wyzwaniu:

 • „Nie spodziewałam się tego, Marlena. Poszliśmy na spacer i wzięliśmy się za ręce jak kiedyś. Dla mnie to coś wielkiego, bo mijaliśmy się już. Jest lepiej. Było super i niech tak zostanie” (Ewa)
 • „Wiele spraw przemyślałam, widzę, co muszę zmienić.” (Kasia)
 • „Na początku myślałam, że ot tak będę robić kolejne zadania, dla samego uczestnictwa. Miałaś rację, to wyzwanie jest inne, bardziej wymagające, a dzięki temu faktycznie coś zmienia. Powodzenia w kolejnych projektach.” (Marta)
 • „Moje małżeństwo weszło na zupełnie inny poziom. Chcemy świadomie budować naszą relację, wiemy od teraz, o co w tym wszystkim chodzi.” (Monika)
 • „Przypatrywałem się zapałowi innych, radości jaką mieli w kolejnych zadaniach i też chcę mieć takie małżeństwo.” (Krzysztof)
 • „Moje „dziękuję” nie ma końca. Jestem Twoją dłużniczką, Marlena.” (Ania)

Widzę też, że wyzwanie ma skutki uboczne. Można zarazić się pasją do małżeństwa, co możesz zobaczyć w grupie warsztatowej, którą prowadzę na Facebooku „Małżeństwo – mamy się dobrze”.

wyzwanie małżeńskie dla poprawy relacji w związku

Dlaczego wyzwanie nazywa się „Mała droga”?

Nie wierzę w diametralne zmiany w stylu fast. Człowiek samodzielnie nie jest w stanie takich przeprowadzić. Każda zmiana wymaga pracy – mozolnej, powolnej, delikatnej. Przeczytanie książki „Jak stać się milionerem w miesiąc?” nie zrobi z nas milionera w 30 dni. Zrobić to może tylko działanie, które zaczyna się od małych kroków i decyzji. W tym wyzwaniu nie będę wymagać niczego spektakularnego. Zobaczysz jednak, że „małe kroki na małej drodze” doprowadzają Cię daleko.:) To jak? Dołączysz?Po zapisaniu się na wyzwanie dostaniesz ode mnie jeszcze wiadomość – potwierdź w niej, że bierzesz udział i czekaj na 4 czerwca na pierwsze wiadomości ode mnie :). Nie mogę się doczekać, a Ty?

PS Będę Ci wdzięczna za podanie wiadomości dalej. Sama nie trafię do wszystkich, którzy tego potrzebują, ale z Twoją pomocą na pewno więcej osób skorzysta 🙂 Jeśli masz pytania, napisz do mnie.

Jeśli się jeszcze nie znamy, zostań na dłużej: FANPAGE | GRUPA WARSZTATOWA

Marlena Bessman-Paliwoda
marlena.bessman@gmail.com

Jeśli podoba Ci się tekst, podziel się nim ze znajomymi. Dla mnie to jak zapłata za moją pracę :) Dziękuję!

Follow
7 komentarzy
 • Beata K.
  Posted at 06:47h, 24 maja

  Opis wyzwania kojarzy mi się z zeszytem zadań w „Próbie ogniowej” ?

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 07:43h, 24 maja

  Jeśli efekty wyzwania będę takie jak w Fireproof, to jest to najlepsze z możliwych skojarzenie 🙂

 • Makulka
  Posted at 08:26h, 24 maja

  Lubię wyzwania 🙂 Zapisałam się i z chęcią podam dalej.

 • Karina Irlik
  Posted at 11:21h, 24 maja

  Z wielką chęcią weźmiemy z mężem udział w tym wyzwaniu, choć nie minął jeszcze rok od kiedy zdecydowaliśmy się na wspólne życie. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze bardziej umocnić naszą relację. Świetny pomysł!

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 20:17h, 24 maja

  Dziękuję i witam na pokładzie 😉

 • magda brzoska
  Posted at 09:05h, 25 maja

  tak, małe gesty potrafią wiele. polecam dziesiątke różańca za współmałżonka codzień 🙂

 • Ula | Kobieta i Pasja
  Posted at 18:23h, 25 maja

  Super pomysł. Ja na razie nie będę brać udziału, ale udostępniam innym. 🙂

Skomentuj