Mamy się ze sobą #2: Mam dość pracy nad małżeństwem - MamySie.pl
15863
post-template-default,single,single-post,postid-15863,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Mamy się ze sobą #2: Mam dość pracy nad małżeństwem

Czasami mam dość pracy nad sobą, pracy nad małżeństwem i dbaniem o to, aby wszystko wokół było dobrze. Czasami mam ochotę nakryć się kocem na głowę i po prostu spać. Pewnie bym to zrobiła, gdyby moje maluchy…spały. Dlaczego mam dość? 

Nie napisałam tutaj już dawno żadnego tekstu, w grupie odzywałam się sporadycznie, a mój fanpage dopiero teraz zaczyna odżywać. Dlaczego? Nie jestem plastikową lalką, nie jestem tytanem. Przygniotło mnie wiele sytuacji, gniotło mnie wiele spraw, których wcześniej nie uporządkowałam, nie zachowałam balansu pasja-dom. Postanowiłam napisać bardzo osobiście, ile kosztuje mnie moja pasja, bo widzę, że często macie mylne wyobrażenie o mnie samej. No to jedziemy!

1 | Mój dom

Trudno być żoną. Trudno być żoną tak po prostu. Jeśli dodamy na barki małżeństwa kolejne projekty, jest jeszcze trudniej. Często, kiedy rozmawiam z przyjaciółmi, znajomymi lub obcymi mi ludźmi, którzy stykają się z moim mężem słyszę, że mnie podziwiają, że zgadzam się na jego ewangelizacyjne projekty. Zgadzam się na nie, bo je popieram, ale też widzę, jak to ważne dla niego. Kiedyś byłam razem z nim w tym wszystkim 🙂 Z tym wiąże się jednak dodatkowa praca dla nas: czas, koszty, wsparcie innych. A potem nasze zmęczenie. Ok., wyjdźmy w lukierkowej wizji osób-liderów. Wracasz do domu i padasz na twarz. Dzieci, pranie, prasowanie jednak nie robią się same.

Wszystko to łączy się z naszym codziennym życiem, planami, szukaniem domu, kryzysami w najbliższej rodzinie, u przyjaciół. Wszystko to przeżywamy, jak każdy. W sierpniu też zmarła pierwsza osoba, z którą mieszkałam. Było to dla mnie trudniejsze niż się spodziewałam.

2 | Hejt jest tam, gdzie są zasięgi

Zaczęłam docierać do tysięcy ludzi. Totalnie nie wiem jak mi się to udaje i co ludzi do mnie przyciąga. Stało się to także lepem dla hejterów. Tylu przykrych i nieprawdziwych rzeczy to już dawno nie usłyszałam o sobie. W dodatku od osób, których nie znam, które nie znają mnie. Ok – nie powinnam się tym przejmować, wiem. Kiedy jednak przychodzi spadek formy to takie słowa wracają jako pierwsze i wypaczają wiele.

DSC_4793

3 | Łatwiej się inspirować, trudniej tworzyć coś od zera

Mam świadomość tego, że zaczęłam w polskim Internecie nową jakość (tak! To pożywka dla hejterów:)). Nie piszę bloga dla pisania bloga, nie piszę bloga dla współprac komercyjnych. Piszę go, aby wspierać i pomagać warsztatowo innym. Na taką skalę tego nie było. No przynajmniej ja się z tym nie spotkałam. Zaczęłam odczarowywać tematykę rodzinną i małżeńską. Pisać o tym inaczej niż jest to przyjęte w nurcie chrześcijańskim w Internecie. Wiem to od Was. To Wasze głosy. Ja musiałam długo to wałkować, aby przyjąć tą pochwałę od Czytelników :). Do czego zmierzam. Tworzę od zera, bez wzoru, inspiracji. Testuję, sprawdzam, uczę się i wykorzystuję różne znane narzędzia w nowy sposób. To jest znacznie bardziej wymagające niż tworzenie w oparciu o wzór, o posiadanie kogoś, na kim można się wzorować.

4 | Moja doba też ma 24 godziny

Brzmi zaskakująco? Kiedy mam czas na robienie czegokolwiek? Najczęściej po 21. Nie mam zaplecza ciociowo-babciowego, więc cały dzień to raczej projekty „dziecko-zasypianie”, „dzieci-karmienie piersią” „obiad”, „sprzątanie (tu możesz sobie rozpisać:)”, „dziecko-marudzenie”, „dziecko-radości” itepe itede. Po powrocie męża z pracy (ok. 16-17) nawet nie ma kiedy zająć się pisaniem.

Mamy 21. Dzieci śpią. A ja padam ze zmęczenia czasami. Chcę jeszcze porozmawiać z mężem, obejrzeć coś. Pobyć samej i pogapić się w sufit, aby pozbyć się namiaru bodźców. Mamy wiedzą o co chodzi 🙂 Do tego pracuję, uczę się, czytam. Zapisałam się na kurs z organizacji czasu. Po co? Aby nie tyle nauczyć się układać różne w czasie, ale wyrzucić te zbędne dla mnie.

5 | Czasami mam dość pracy nad małżeństwem i byciem dobrą

Staram się. Wiele rzeczy przychodzi mi naturalnie, inne wypracowałam, jeszcze inne są na liście „praca trwa”, kolejne zaś leżą odłogiem. Czasami mam dość projektu „rozwój” w każdym wymiarze. Mam ochotę przykryć się kocem i spać lub pogapić się w telewizor (którego nie mamy). Każdy ma taki czas i nie ma co się biczować z tego powodu. To chyba nawet obrona naszego organizmu. Jeśli nie trwa to długo, trzeba sobie na to pozwolić. 🙂

DSC_4789

6 | Wsparcie

Jesteśmy wsparciem dla innych. I ja, i mój mąż. Każdy może do nas zapukać, zadzwonić, napisać. Jesteśmy, wysłuchamy, będziemy obok. To bycie w gotowości ma swoją cenę. Aby nie było – my to uwielbiamy. Nie ma nic lepszego, kiedy widzimy, że kiedyś ktoś odwiedzał nas połamany, a dziś fruwa. Dlatego właśnie marzę o wielkim domu, gdzie każdy będzie mógł zapukać i odpocząć.

7 | Jesteśmy normalni

Spotykamy się z ludźmi, kłócimy się (dziwnie nie pasuje mi to słowo do nas, a jednak!), spieramy, mamy się dość, chodzimy do sklepów, chodzimy na wyprzedaże, na plac zabaw, do kościoła. Nasze życie jest normalne. Piszę to, bo z mejli rysuje się obraz jakiś celebrytów. Serio, zmywam podłogi szmatą 🙂

8 | Nie wszystko widzę

Nie widzę efektów swojej pracy. Ok., mam „liczby” na fanpage, na Instagramie, w grupie, w Google Analitics, adresatów moich maili. To są jednak tylko liczby i na nie nie patrzę. Owszem są potrzebne J, ale to, co robię widoczne jest w waszych rodzinach. A tego ja nie widzę, bo jesteście całego świata. Wielu moich Czytelników jest ze Stanów Zjednoczonych, z Niemiec, z Francji czy Włoch. Dostałam wiadomość od Zosi, która napisała, że pewnie nawet nie zdaję sobie sprawy jak wielu ludziom pomagam. Faktycznie tak jest. Pamiętam jak w czasie wyzwania dziennie odpisywałam nawet na 50 maili, a odpowiedź dostałam od 2-3 osób z podziękowaniem, bo dali radę, bo skorzystali. I co tu myśleć? Że źle odpisałam? Tutaj biorę ewangeliczne słowa o jednym z dziesięciu, który przyszedł i podziękował. Nie chodzi mi o to, aby mi dziękować co chwilę, nie, nie!:) Pokazuję Wam, że to brak jakiejś motywacji dla mnie często: brak efektu, a raczej brak możliwości dowiedzenia się o nim.

Oglądanie albumu ślubnego to jeden ze sposobów na to jak spędzić rodzinny i małżeński weekend.

9 | Rozwijamy się

 • Pracuję nad materiałem na październik. Chcę wprowadzić tematyczne tygodnie na blogu. Zobaczymy jak się to sprawdzi.
 • Wysyłam newsletter, który wywołuje często dużo emocji. Piszecie, że jest uwalniający. Cieszę się, tak chciałam, aby było.
 • Zaczniemy też studium życia rodzinnego, to oznacza, że niedługo będziemy oboje doradcami rodzinnymi 🙂 jak zobaczyłam z kim będę miała zajęcia, to skakałam z radości.
 • Najbardziej jednak czekam na nasze podcasty. Nie spinam się, aby szybko ruszyły. Nie zdradzę naszych planów. O tym w październiku. [Chcesz, abym poruszyła ważny dla Ciebie temat, napisz do mnie: marlena@mamysie.pl].
 • Czas odkurzyć konspekt książki, nad którym sporo się napracowałam.

 

Zmieniać świat po swojemu

Jestem normalną dziewczyną, która po prostu chce, aby małżeństwa miały się dobrze. Któregoś wieczoru pomyślałam, że Internet to dobre miejsce, by to robić – zmieniać świat po mojemu. Dlatego tu jestem.

Potem przyszedł pomysł, aby na tym stworzyć Duuużyy projekt, także biznesowy. Pomagać na 100% w dwóch wymiarach. Dużo znaków zapytania przede mną, ale ta droga mnie bardzo cieszy.

Ufff, to teraz na spokojnie mogę pracować dalej 🙂

Marlena Bessman-Paliwoda
marlena.bessman@gmail.com

Jeśli podoba Ci się tekst, podziel się nim ze znajomymi. Dla mnie to jak zapłata za moją pracę :) Dziękuję!

Follow
110 komentarzy
 • Katarzyna Czech
  Posted at 08:45h, 22 września

  Droga Marleno, każdy przechodzi kiedyś kryzys – większy lub mniejszy. Nawet ponoć najsilniejsze (jak nam sie wydaje) osoby/kobiety? To jest jednak dobre, bo daje nam to informacje zwrotna, że czegoś nam brakuje (gdyby nie deficyt, nie byłoby kryzysu). Wiec gdy przychodzi kryzys ja wtedy siadam spokojnie i próbuje wniknąć w siebie, zrozumieć siebie „o co mi chodzi?”, „co jest nie tak?”, „co robię nie tak?”. Dobrze jest tez te nasze wewnętrzne rozważania zapisać, by potem móc do tego wrócić, np. przy kolejnym kryzysie. Kiedyś bardzo dołowałam się, kiedy przychodził kolejny kryzys. Teraz jest to dla mnie informacja, żeby zwolnić. Takie czerwone światełko ostrzegawcze 😉 Dziękuję Ci, ze podzieliłaś się taką osobistą refleksją. Dzięki temu dajesz przykład, że nie musimy (zwłaszcza my kobiety) być tytankami, być „doskonałe”! Fuj! Nie cierpię tego słowa 😉 Dziękuję!

 • Agnieszka / Domowe Zawirowania
  Posted at 09:00h, 22 września

  Marleno, w wielu punktach świetnie Cię rozumiem… Chociaż wiem, że moja sytuacja rodzinna jest nieco inna ze względu na inny tryb pracy mojego męża, to również często piszę w nocy i bywam mocno zmęczona… Ostatnio mocno ograniczyłam swoją obecność na facebooku (dlatego nie udzielam się też na Twojej grupie). Skupiam się tylko na pisaniu artykułów i zadaniach, które wiążą się z moją grupą.

  Dziękuję za Twoją szczerość. Wykonujesz wspaniałą pracę! Na pewno mnóstwo osób inspiruje się do zmian przez Twoje działania.

 • Katarzyna Grzebyk
  Posted at 09:10h, 22 września

  Śledzę Twój blog od dłuższej chwili i bardzo go lubię, bo przyciąga jak magnes. Życzę Ci wytrwałości, energii i pomysłów!

 • karolina
  Posted at 10:47h, 22 września

  To co robisz jest naprawdę cudowne i potrzebne. Jesteś otwarta i kochana, zawsze masz czas. Wiem to, bo czasem egoistycznie napisze maila do Ciebie z prośbą o pomoc. A to że jesteś jak każda kobieta, zapracowana, zmęczona, masz dzieci, męża…To zrozumiałe. Naprawdę! Z całego serca dziękuję Ci za ten projekt, ale pamiętaj – jeśli najpierw nie zadbasz o siebie, to nic nie wyjdzie. Może nie mam dzieci, ale uwierz mi że o 21 również czasem nie wiem jak się nazywam:)) W ogóle w Twoim przypadku nie przejmuj się hejtami! Nawet nie warto marnować na nich zdań 😉 To naprawdę dużo znaczy dla ludzi którzy w jakiś sposób Cię wspierają, że potrafisz być z nami szczera :))) życzę Ci wszystkie naj naj naj lepszego:**** Trzymaj się i pamiętaj, że na nas też możesz liczyć 😉 zazdroszczę perspektyw rozwijania się!!!

 • Ewa Olborska
  Posted at 15:13h, 22 września

  Wcale Ci się nie dziwię, że czasem możesz mieć dość. 🙂 Każdego to chyba w pewnym momencie trafia. I to też jest dobry czas w pewnym sensie, bo pozwala spojrzeć z dystansem na niektóre rzeczy, zobaczyć coś, czego wcześniej się nie widziało i wpaść na nowe pomysły.
  Podziwiam Cię za to, co robisz. Nie przestawaj! 🙂

 • Marta
  Posted at 17:18h, 22 września

  Chcialabym Cie przytulić:) wiesz, że też zapisałam się na nasze lokalne studium nad malzenstwem i rodzina?:)

 • Agata
  Posted at 19:55h, 22 września

  Droga Marleno! Poruszylas moje sumienie.Jakis czas temu bralam udzial w prowadzonym przez Ciebie wyzwaniu, w sposob bierny, tzn. nie odpisalam na Twoje maile ani nie komentowalam postow facebookowych. Mialam zamiar pozniej podziekowac za Twoja prace-misje, wyjasnic przyczyny mojego milczenia, ale jakos tak sie zeszlo… Jednakze czuje to teraz, dziekuje z serca, gratuluje owocow pieknego wspolpracowania z Laska Boza :), dojrzalosci I wytrwalosci. Moge tylko jeszcze dodac, ze mam dzieci w podobnym wieku, nie pracuje zawodowo i nie wiem, jak Ty to robisz… Pocieszam sie tylko, ze kazdy ma swoja droge, swoje zadania. Moze moje sa po prostu mniej spektakularne. Czytam Cie w Kanadzie 🙂

 • Oszczędnicka
  Posted at 21:34h, 23 września

  Wygrałaś internety z tą szmatą 😉 Kupcie sobie mopa 😛

  Odnośnie hejterów… to nie jestem sobie w stanie wyobrazić, co niemiłego mógłby Ci coś napisać odnośnie Twojej działalności. Przecież robisz TYLE dobrego!

  Każdy potrzebuje czasem oddechu. Odpoczywaj i wracaj ze zwiększonymi siłami. Robisz świetne rzeczy!!! 🙂

 • Kinga Żak
  Posted at 12:56h, 28 września

  Marleno,
  Dziękuję. Robisz w internecie to, co ja bardzo chciałam, ale zabrakło mi wytrwałości. Jak zobaczyłam, że już to robisz zupełnie sobie odpuściłam. Bo po co się powtarzać. Bo to trudne. Bo mam małe dzieci. Ostatnio na dialogu doszliśmy z Mężem do tego, że trzeba działać. I mamy plan. I skoro Ty zwalniasz, to może ja przyspieszę 😉 żeby nie było luki 😉 Mam nadzieję, że niebawem będę mogła Cię zaprosić na ożywioną moją stronę i coś się zacznie dziać 🙂

  PS. Studium życia rodzinnego to piękna sprawa. Mam za sobą 5letnie studia i wiele dobra wniosły w moje życie osobiste i zawodowe 😀 Powodzenia!

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 10:46h, 10 października

  Nie zwalniam na dobre. Raczej zaczynam wybierać to, co prowadzi mnie do mojego celu. Czekam zarem na maila ze stroną 🙂

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 10:47h, 10 października

  Mam mopa 🙂 ale szmata to szmata 🙂
  Wracam, a Ty o tym wiesz dobrze 😉

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 10:55h, 10 października

  Pozdrawiam Cię Agato! I Kanadę 🙂
  Mobilizuje mnie moja wewnętrzna potrzeba. Niech to, co robię, nie bedzie wyrzutem dla Ciebie. Kiedyś gdzieś napisałam, że jestem z siebie dumna, bo daję radę przy dwójce dzieci bloga pisać. A pod moim komentarzem pani napisała: przy dwójce małych dzieci napisałam książkę, prowadzę bloga, szkolenia…itd.
  Zrobiło mi się przykro, ale no cóż – niech każda mama robi tyle, ile może, tak by być szczęśliwą i dobrą dla dzieci. Tyle 🙂

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 10:56h, 10 października

  Fan-tas-tycz-nie! Możemy wymieniać się wrażeniami. 🙂

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 10:57h, 10 października

  Ewa, czasami żałuję, że Łódź jest tak daleko.

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 10:58h, 10 października

  Pisz zawsze, kiedy potrzebujesz 🙂 dziękuję!

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 10:59h, 10 października

  Dziękuję Kasiu! A co dla Ciebie jest tym magnesem? 🙂

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 11:00h, 10 października

  Aj, te młode, ambitne mamy. Pozdrawiam, Agnieszko!

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 11:02h, 10 października

  Jesteśmy pięknie niedoskonałe. Dziękuję Ci Kasiu. Przejrzałam się już swoim celom i priorytetom. Będę działać wg nich 🙂

 • Katarzyna Grzebyk
  Posted at 17:44h, 10 października

  Piszesz o sprawach, które mnie interesują i robisz to w sposób bardzo profesjonalny, a jednocześnie ciepły, prosto z serca. Nie sposób nie iść za Tobą:-)

 • Marlena Bessman - Paliwoda
  Posted at 23:05h, 10 października

  Dziękuję! Do kolejnego spotkania zatem.
  „W sposób profesjonalny” – bardzo mi miło, że tak myślisz. 🙂

 • Kinga Żak
  Posted at 21:17h, 30 października

  Ponieważ już powoli ruszamy ze stroną, to oficjalnie zapraszam: http://www.grunttorodzina.pl

  Mam do Ciebie kilka pytań. .. odezwę się w najbliższych dniach na maila. Dzięki, Marleno, za to co robisz!!!

 • 琳达技术员
  Posted at 21:08h, 30 lipca

  I blog frequently and I genuinely appreciate your content. This great article has really peaked my interest. I will book mark your website and keep checking for new information about once a week. I subscribed to your RSS feed as well.

 • daachnik.ru
  Posted at 19:08h, 03 sierpnia

  Whats up very nice web site!! Guy .. Beautiful .. Superb .. I will bookmark your web site and take the feeds also? I am glad to find numerous useful information here in the submit, we’d like develop more strategies in this regard, thank you for sharing. . . . . .

 • delaremontnika.ru
  Posted at 20:22h, 03 sierpnia

  Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide credit and sources back to your site? My website is in the very same area of interest as yours and my visitors would genuinely benefit from a lot of the information you present here. Please let me know if this okay with you. Regards!

 • гостиничные чеки с подтверждением москва
  Posted at 03:11h, 05 sierpnia

  A person necessarily lend a hand to make seriously articles I would state. This is the first time I frequented your web page and thus far? I amazed with the research you made to create this actual post incredible. Fantastic task!

 • перетяжка мягкой мебели в Новосибирске
  Posted at 16:55h, 05 sierpnia

  It’s remarkable to pay a visit this website and reading the views of all mates regarding this post, while I am also keen of getting familiarity.

 • dog xxxx video
  Posted at 05:13h, 07 sierpnia

  I am in fact glad to read this webpage posts which contains lots of helpful data, thanks for providing these data.

 • daachkaru
  Posted at 18:05h, 07 sierpnia

  I visited several web pages but the audio quality for audio songs current at this website is actually wonderful.

 • glavsadovnik.ru
  Posted at 14:13h, 10 sierpnia

  There is definately a lot to know about this subject. I like all the points you’ve made.

 • myinfodacha.ru
  Posted at 21:00h, 10 sierpnia

  I love what you guys are up too. This type of clever work and exposure! Keep up the amazing works guys I’ve incorporated you guys to my personal blogroll.

 • раскрутка сайта в google
  Posted at 15:04h, 12 sierpnia

  Do you have a spam issue on this site; I also am a blogger, and I was curious about your situation; many of us have created some nice methods and we are looking to trade solutions with other folks, why not shoot me an e-mail if interested.

 • sadounik.ru
  Posted at 16:02h, 12 sierpnia

  of course like your website however you need to test the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I in finding it very bothersome to tell the truth then again I will certainly come back again.

 • daachka.ru
  Posted at 14:28h, 16 sierpnia

  I don’t even know the way I ended up here, however I assumed this post used to be good. I don’t understand who you’re however definitely you are going to a famous blogger for those who are not already. Cheers!

 • мужской эромассаж в Москве
  Posted at 02:51h, 17 sierpnia

  Элитный мужской эромассаж Москва – тайский спа салон

 • xxx video animal
  Posted at 14:04h, 18 sierpnia

  Currently it seems like Drupal is the best blogging platform out there right now. (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?

 • ремонт окон цены,пластиковые окна ремонт и регулировка
  Posted at 20:31h, 21 sierpnia

  Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading? I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any responses would be greatly appreciated.

 • ремонт окон пвх в Борисове
  Posted at 03:52h, 22 sierpnia

  I all the time emailed this weblog post page to all my friends, since if like to read it next my links will too.

 • фитнес тренер обучение
  Posted at 02:47h, 23 sierpnia

  A fascinating discussion is worth comment. I do believe that you should write more on this issue, it might not be a taboo subject but usually people don’t discuss such topics. To the next! Cheers!!

 • фитнес тренер обучение
  Posted at 05:11h, 23 sierpnia

  Heya i’m for the first time here. I came across this board and I find It truly useful & it helped me out a lot. I hope to give something back and help others like you helped me.

 • www xxxx animal
  Posted at 21:29h, 24 sierpnia

  This is a topic that is close to my heart… Take care! Where are your contact details though?

 • daachka.ru
  Posted at 14:36h, 26 sierpnia

  I am extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Either way keep up the nice quality writing, it’s rare to see a nice blog like this one these days.

 • bezogoroda.ru
  Posted at 12:06h, 29 sierpnia

  Fine way of describing, and pleasant article to get information about my presentation topic, which i am going to convey in academy.

 • чистка диванов в борисове
  Posted at 10:08h, 02 września

  I’m now not positive where you are getting your info, however good topic. I needs to spend a while learning more or working out more. Thank you for fantastic information I used to be in search of this information for my mission.

 • химчистка дивана в борисове
  Posted at 10:24h, 02 września

  We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your web site provided us with valuable information to work on. You have done an impressive job and our whole community will be grateful to you.

 • agrosadovnik.ru
  Posted at 08:14h, 07 września

  Hi there excellent blog! Does running a blog like this take a lot of work? I have virtually no expertise in computer programming but I was hoping to start my own blog soon. Anyways, if you have any suggestions or tips for new blog owners please share. I know this is off topic nevertheless I just needed to ask. Thanks a lot!

 • sadovoe-tut.ru
  Posted at 11:45h, 07 września

  What i do not realize is actually how you’re not really a lot more well-appreciated than you may be right now. You are so intelligent. You recognize therefore significantly in relation to this matter, produced me in my opinion believe it from so many numerous angles. Its like men and women don’t seem to be fascinated until it’s something to accomplish with Woman gaga! Your personal stuffs great. All the time take care of it up!

 • гостиничные чеки с подтверждением
  Posted at 16:11h, 10 września

  Good article. I definitely love this website. Stick with it!

 • чеки на гостиницу в москве
  Posted at 13:41h, 11 września

  Have you ever considered about including a little bit more than just your articles? I mean, what you say is fundamental and all. Nevertheless think about if you added some great graphics or video clips to give your posts more, „pop”! Your content is excellent but with images and video clips, this site could certainly be one of the very best in its niche. Wonderful blog!

 • документы на гостиницу в москве
  Posted at 01:36h, 12 września

  My spouse and I stumbled over here coming from a different page and thought I might as well check things out. I like what I see so now i am following you. Look forward to finding out about your web page for a second time.

 • гостиничные чеки купить
  Posted at 22:20h, 12 września

  You can definitely see your enthusiasm in the article you write. The arena hopes for more passionate writers like you who aren’t afraid to mention how they believe. Always go after your heart.

 • отчетные документы за проживание москва
  Posted at 06:59h, 13 września

  My relatives all the time say that I am wasting my time here at net, except I know I am getting knowledge everyday by reading such nice articles.

 • гостиничные чеки москва купить с подтверждением
  Posted at 22:46h, 13 września

  naturally like your web-site however you need to check the spelling on quite a few of your posts. Several of them are rife with spelling problems and I find it very bothersome to tell the truth then again I will certainly come back again.

 • 20bet
  Posted at 15:44h, 14 września

  Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

 • ogorodkino.ru
  Posted at 18:14h, 14 września

  I’m not sure where you are getting your info, however good topic. I needs to spend a while learning more or working out more. Thank you for wonderful information I used to be on the lookout for this information for my mission.

 • гостиничные чеки москва купить с подтверждением
  Posted at 20:11h, 14 września

  Thank you for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I am waiting for your next post thank you once again.

 • гостиничный чек москва
  Posted at 05:34h, 15 września

  Thank you, I have recently been searching for information approximately this topic for ages and yours is the best I have came upon so far. However, what concerning the conclusion? Are you sure concerning the source?

 • где сделать в москве гостиничные чеки
  Posted at 22:04h, 15 września

  Excellent blog you have here.. It’s hard to find high quality writing like yours these days. I seriously appreciate people like you! Take care!!

 • link indexing url
  Posted at 15:29h, 17 września

  Howdy I am so excited I found your website, I really found you by mistake, while I was searching on Askjeeve for something else, Regardless I am here now and would just like to say kudos for a remarkable post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I dont have time to go through it all at the minute but I have saved it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the superb b.

 • гостиничные чеки купить в москве
  Posted at 03:51h, 20 września

  Hey There. I found your blog using msn. This is a very smartly written article. I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thank you for the post. I will definitely comeback.

 • гостиничные чеки мск
  Posted at 22:51h, 20 września

  Nice post. I used to be checking continuously this blog and I am inspired! Very useful information specially the last phase 🙂 I take care of such info a lot. I used to be seeking this particular info for a long timelong time. Thank you and good luck.

 • infoda4nik.ru
  Posted at 08:32h, 21 września

  Thank you for another wonderful article. Where else may anyone get that kind of information in such a perfect means of writing? I have a presentation next week, and I am at the look for such information.

 • Заказать алкоголь с доставкой на дом
  Posted at 12:29h, 22 września

  Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you, However I am going through issues with your RSS. I don’t know why I am unable to subscribe to it. Is there anybody else getting the same RSS problems? Anybody who knows the solution will you kindly respond? Thanx!!

 • Алкоголь Екатеринбург круглосуточно доставка бесплатно
  Posted at 08:17h, 24 września

  Hi there, this weekend is nice in favor of me, since this time i am reading this enormous informative post here at my home.

 • чеки на гостиницу в москве с подтверждением
  Posted at 02:20h, 25 września

  of course like your web-site however you need to test the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I find it very bothersome to tell the truth however I will surely come back again.

 • гостиничные чеки с подтверждением москва
  Posted at 13:34h, 25 września

  I love your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz answer back as I’m looking to design my own blog and would like to know where u got this from. kudos

 • где можно сделать чеки на гостиницу
  Posted at 22:38h, 25 września

  Howdy, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam responses? If so how do you stop it, any plugin or anything you can suggest? I get so much lately it’s driving me mad so any assistance is very much appreciated.

 • гостиничные чеки мск
  Posted at 05:25h, 26 września

  Hi! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I truly enjoy reading through your blog posts. Can you suggest any other blogs/websites/forums that go over the same subjects? Thanks!

 • гостиничные чеки москва
  Posted at 10:17h, 26 września

  Thanks designed for sharing such a nice idea, article is nice, thats why i have read it fully

 • חשפניות
  Posted at 14:29h, 28 września

  I always spent my half an hour to read this weblog’s articles or reviews everyday along with a cup of coffee.

 • квартиры на сутки в Минске
  Posted at 15:29h, 28 września

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for %keyword%

 • how much is a sphynx cat
  Posted at 09:18h, 29 września

  Very quickly this web site will be famous among all blogging and site-building users, due to it’s pleasant articles or reviews

 • חשפניות
  Posted at 14:48h, 29 września

  Hi, all the time i used to check webpage posts here early in the dawn, as i love to gain knowledge of more and more.

 • hairless cat for sale
  Posted at 07:28h, 30 września

  I visited several web sites but the audio quality for audio songs present at this site is truly wonderful.

 • חשפניות
  Posted at 13:02h, 30 września

  I’m impressed, I must say. Rarely do I encounter a blog that’s both educative and interesting, and let me tell you, you have hit the nail on the head. The issue is something not enough folks are speaking intelligently about. I’m very happy that I stumbled across this in my search for something concerning this.

 • חשפניות
  Posted at 16:51h, 01 października

  Hello! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site? I’m getting tired of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at options for another platform. I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.

 • חשפניות
  Posted at 19:25h, 03 października

  Woah! I’m really loving the template/theme of this site. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s difficult to get that „perfect balance” between user friendliness and visual appearance. I must say you have done a fantastic job with this. Additionally, the blog loads very fast for me on Chrome. Outstanding Blog!

 • чек на проживание в гостинице купить
  Posted at 03:45h, 04 października

  magnificent issues altogether, you just gained a logo new reader. What might you suggest in regards to your submit that you simply made a few days ago? Any sure?

 • Онлайн казино
  Posted at 01:38h, 05 października

  Это лучшее онлайн-казино, где вы можете насладиться широким выбором игр и получить максимум удовольствия от игрового процесса.

 • механизированная штукатурка в москве
  Posted at 15:28h, 05 października

  Hi, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam feedback? If so how do you prevent it, any plugin or anything you can advise? I get so much lately it’s driving me insane so any help is very much appreciated.

 • механизированная штукатурка стен в москве
  Posted at 22:19h, 05 października

  Heya! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing many months of hard work due to no data backup. Do you have any solutions to protect against hackers?

 • loan companies near me
  Posted at 01:14h, 08 października

  I am regular reader, how are you everybody? This piece of writing posted at this site is really good.

 • online television
  Posted at 10:10h, 11 października

  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

 • гостиничные чеки мск
  Posted at 01:05h, 13 października

  Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging glance easy. The entire glance of your site is magnificent, let alonesmartly as the content!

 • купить чек на гостиницу в москве
  Posted at 02:41h, 16 października

  Thank you for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I am waiting for your next post thank you once again.

 • гостиница с отчетными документами
  Posted at 00:18h, 17 października

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for %keyword%

 • online television
  Posted at 23:33h, 18 października

  I don’t even know the way I ended up here, however I thought this publish was good. I don’t recognise who you’re however definitely you are going to a famous blogger in the event you are not already. Cheers!

 • стяжка
  Posted at 03:58h, 24 października

  Нужна стяжка пола в Москве, но вы не знаете, как выбрать подрядчика? Обращайтесь к нам на сайт styazhka-pola24.ru! Мы предлагаем услуги по устройству стяжки пола любой площади и сложности, а также гарантируем быстрое и качественное выполнение работ.

 • snabzhenie-obektov.ru
  Posted at 07:54h, 25 października

  поставка строительных материалов

 • сделать гостиничные чеки
  Posted at 05:59h, 26 października

  Good day! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble finding one? Thanks a lot!

 • штукатурка стен
  Posted at 05:58h, 27 października

  Более качественной и быстрой услуги, чем механизированная штукатурка стен, вы не найдете. Специалисты с сайта mehanizirovannaya-shtukaturka-moscow.ru вам в этом помогут.

 • гостиничные чеки купить
  Posted at 18:03h, 29 października

  I blog quite often and I really appreciate your content. The article has really peaked my interest. I am going to book mark your website and keep checking for new information about once a week. I subscribed to your RSS feed as well.

 • купить чек на гостиницу в москве
  Posted at 12:21h, 01 listopada

  This is a topic that’s close to my heart… Take care! Where are your contact details though?

 • Заказать SEO продвижение
  Posted at 11:52h, 03 listopada

  Normally I do not read article on blogs, however I wish to say that this write-up very pressured me to take a look at and do so! Your writing taste has been amazed me. Thank you, quite great article.

 • Заказать SEO продвижение
  Posted at 13:18h, 03 listopada

  Hello would you mind stating which blog platform you’re working with? I’m planning to start my own blog in the near future but I’m having a difficult time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I’m looking for something completely unique. P.S Apologies for getting off-topic but I had to ask!

 • прием цветного лома калуга
  Posted at 15:56h, 04 listopada

  Great site. A lot of useful information here. I’m sending it to some pals ans also sharing in delicious. And of course, thank you for your effort!

 • bitokvesnuhin
  Posted at 00:47h, 06 listopada

  Совершите свой ремонт без лишних усилий. Штукатурка по маякам стен с mehanizirovannaya-shtukaturka-moscow.ru обеспечит вам идеально ровные стены.

 • autocad
  Posted at 00:31h, 11 listopada

  Hello there, simply was aware of your blog through Google, and found that it is really informative. I’m gonna watch out for brussels. I will appreciate in the event you continue this in future. Lots of other people can be benefited from your writing. Cheers!

 • glavdachnik.ru
  Posted at 11:56h, 16 listopada

  You can definitely see your enthusiasm in the article you write. The arena hopes for more passionate writers like you who aren’t afraid to mention how they believe. Always go after your heart.

 • https://crazysale.marketing/
  Posted at 22:11h, 16 listopada

  Useful info. Fortunate me I found your site by chance, and I am surprised why this coincidence did not came about in advance! I bookmarked it.

 • bape
  Posted at 09:49h, 17 listopada

  I wish to show thanks to the writer for bailing me out of such a scenario. Because of surfing through the internet and seeing basics which are not pleasant, I thought my entire life was well over. Living minus the strategies to the difficulties you have solved as a result of the short post is a crucial case, as well as the ones which could have in a wrong way affected my career if I had not noticed your web page. Your main skills and kindness in maneuvering all the things was helpful. I don’t know what I would have done if I had not encountered such a step like this. I am able to at this moment look forward to my future. Thanks a lot so much for your reliable and sensible guide. I will not hesitate to recommend your site to any individual who should receive recommendations on this area.

 • частная клиника лечения алкоголизма
  Posted at 22:29h, 17 listopada

  Hi, i think that i saw you visited my website so i got here to go back the want?.I am trying to find things to improve my site!I guess its ok to use some of your ideas!!

 • продажа запчастей
  Posted at 15:08h, 26 listopada

  It’s truly very difficult in this busy life to listen news on TV, thus I simply use world wide web for that purpose, and get the most recent news.

 • сантехник на дом
  Posted at 18:29h, 26 listopada

  I know this web site offers quality dependent posts and other information, is there any other website which provides these things in quality?

 • купить ковер 3 4
  Posted at 10:04h, 27 listopada

  Hi there, just wanted to say, I liked this post. It was inspiring. Keep on posting!

 • seo оптимизация
  Posted at 04:09h, 29 listopada

  I really like it when people come together and share thoughts. Great blog, keep it up!

 • комнатные растения каталог с фотографиями
  Posted at 02:11h, 01 grudnia

  Thank you a bunch for sharing this with all folks you really recognise what you are talking approximately! Bookmarked. Please also discuss with my site =). We may have a link trade agreement among us

 • kd shoes
  Posted at 18:50h, 02 grudnia

  I as well as my guys came checking out the great things located on the blog while before long developed a terrible suspicion I had not expressed respect to the blog owner for those strategies. My guys are actually certainly joyful to see all of them and have now truly been using these things. Appreciate your turning out to be really accommodating and also for making a choice on varieties of superior guides millions of individuals are really desperate to understand about. Our own honest regret for not saying thanks to you earlier.

 • коучинг для бизнеса
  Posted at 20:17h, 03 grudnia

  I’m not sure why but this website is loading extremely slow for me. Is anyone else having this issue or is it a problem on my end? I’ll check back later and see if the problem still exists.

 • Kasutatud autode kokkuost
  Posted at 07:12h, 04 grudnia

  Hi my family member! I want to say that this article is awesome, great written and come with almost all important infos. I’d like to peer more posts like this .

 • бизнес коуч для топ команд
  Posted at 11:35h, 05 grudnia

  This design is wicked! You certainly know how to keep a reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Fantastic job. I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

Skomentuj