Kalendarz adwentowy dla par 2019: Błogi adwent - MamySie.pl
16130
post-template-default,single,single-post,postid-16130,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive
kalendarz adwentowy dla par

Kalendarz adwentowy dla par 2019: Błogi adwent

Tradycją polskiego internetu jest kalendarz adwentowy dla par od MamySie.pl Mimo, że pisarsko spotkać mnie można głównie na portalu Aleteia.pl to jednak wracam co roku, by dodać tu swój kalendarz na adwent dla Was. Nasze kalendarze nie są na pierwszych stronach gazet, ale co roku dociera tu ok. 20 000 ludzi. Nadziwić się temu nie mogę. Dziękuję, że tu wracacie i traktujecie nasz kalendarz jako swoją małżeńską tradycję.

Nie byłabym sobą bez kilku słów komentarza. Kochani, ten kalendarz ma być pomocą, nie trudnym obowiązkiem. Ma dać Wam radość i w tym roku – uczucie błogości, spokoju, powrotu do momentów, które dawały Wam pokój. Nie jest to kalendarz komercyjny. Niczego nie reklamuje, nie sprzedaje. Jeśli masz się zmuszać do wyciągania kartki z kalendarza adwentowego, to lepiej w tym czasie przytul męża czy żonę. 😉

JAK WYKONAĆ KALENDARZ ADWENTOWY?

Pomysłów jest dużo. Po inspiracje odsyłam to TEJ grupy. Tegoroczny kalendarz składa się z dwóch plansz (dla męża i żony, narzeczonej i narzeczonego). Czasami są tam takie same teksty, a innego dnia już są różne, stąd więcej wycinania. Można wydrukować to na różnych kolorach dla każdej osoby, by z góry wiedzieć czyja jest dana karteczka 🙂 Poniżej wrzucam także zeszłoroczne kalendarze adwentowe do wyboru.

Pytacie, czy robimy kalendarze dla dzieci? I tak, i nie. W tamtym roku zrobiłam testowy kalendarz, który chciałam opublikować tutaj teraz. Moje dzieci fajnie w to weszły i się tym cieszyły, ale dla mnie, jako rodzica, była to kolejna aktywność – czasami na siłę. Nie chcę tak! W tym roku stawiamy „tylko” na roraty (moje dzieci czekają już o miesiąca!) i dłuższą modlitwę wieczorem do małego Pana Jezusa – taką spontaniczną. Poprzedzimy to naszymi historiami o Betlejem, Bożym Narodzeniu, Panu Bogu. Prosto i rodzinnie.

Błogiego Adwentu. Niech zakończy się radością Narodzenia Jezusa w Waszych sercach.

Marlena i Łukasz Paliwodowie

??? Może masz pomysł jak kalendarz adwentowy dla par posłać w świat w innej formie w przyszłym roku? Daj znać!

!!! Wszystkie pliki wrzucam tu bez zapisu i za darmo. Będę wdzięczna za posłanie kalendarza dalej!

Kalendarz adwentowy dla par 2019 „BŁOGI ADWENT”

Kalendarz adwentowy dla par „CZUŁE GESTY”

Kalendarz adwentowy dla par „DUCHOWE CZUŁE GESTY”

Kalendarz adwentowy dla par „KURS SYMPATII”

Kalendarz dla par „Adwent wdzięczności”

Biblijny kalendarz adwentowy (nie tylko) dla par

Marlena Bessman-Paliwoda
marlena.bessman@gmail.com

Jeśli podoba Ci się tekst, podziel się nim ze znajomymi. Dla mnie to jak zapłata za moją pracę :) Dziękuję!

Follow
1Komentarz
  • דירות דיסקרטיות בפתח תקווה
    Posted at 06:22h, 13 maja

    ממש כאן הוא נכון אתר לכל מי רוצה להבין נושא זה. אתה מבין הרבה שלה כמעט קשה להתווכח איתך (לא כי אני בעצם הייתי רוצה כדי להשאיל). אתה בהחלט לשים מותג חדש ספין על נושא אשר כבר נכתב על במשך שנים. מצוין דברים, פשוט נהדר!

Skomentuj