Lista cudów do spełnienia | MamySie.pl
809
post-template-default,single,single-post,postid-809,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive

Lista cudów do spełnienia

Święty Mikołaju, mam Cud dla Ciebie.

Pewnie jesteś zaskoczony. Spodziewałeś się listy próśb do spełnienia. Mogłabym wyliczać Ci, że chcę zmywarkę, piekarnik i zasłony do pokoju. Potrzebuję dywanu do dużego pokoju. Nie notuj tego – o to jakoś sama zawalczę. Pewnie z trudem i zajmie mi to więcej czasu niż Tobie, ale Tobie właśnie chcę dać do zrobienia coś, czego ja sama zrobić nie mogę. Ty jednak i dobrzy ludzie – możecie.

Poznałam ostatnio ślicznego chłopca. Ma na imię Antoś. To dziwna znajomość – internetowa, ale nie ganię się za to. Znalazłam go przypadkiem, ale przypadkiem poznałam też męża i dobrze się stało. Jak widać, są też dobre przypadki. Antoś ma dwa lata. Jest przystojnym, wysokim blondynem, ma niebieskie oczy i piękny uśmiech. Ma też inne rzeczy, takie niepotrzebne i nieproszone. Choroby. Nie pozwalają mu chodzić i mówić. On jednak jest tak dzielny, że cały czas z nimi walczy. Dużo ćwiczy, a ostatnio nawet pływa! 

Teraz pewnie kiwasz głową, Mikołaju i myślisz, że dużo masz takich listów. Mylisz się, bo Antek więcej daje niż bierze. On jest iskrą i pewna jestem jednego – pomoże niejednemu. Bo on jest Cudem. Cudem dla Ciebie i dla mnie.

Marlena


PS: Możesz być Mikołajem. Tutaj masz listę cudów do spełnienia. 1. Możesz wspomóc Antosia (Fundacja Dzieciom), wszystkie dane znajdziesz tutaj. 2. Na Facebooku jest także profil Antosia i jego rodziców, możesz go polubić, napisać do niego, ale przede wszystkim…zobaczyć ile radości ma w sobie to dziecko. Przyznam, że każdego wieczora wyczekuję na Facebooku jednej tylko wiadomości. Czekam, aż zobaczę znajome „Hej, Ktosie!”. Wiele się od dzieci można nauczyć. Myślę, że od tego dziecka szczególnie.


Jest to drugi wpis jaki powstał w ramach wyzwania blogowego Uli. Pierwszy, o samotności w Święta, znajdziesz tu.

Wyzwanie-blogowe_baner_250

 

Marlena Bessman-Paliwoda
marlena.bessman@gmail.com

Jeśli podoba Ci się tekst, podziel się nim ze znajomymi. Dla mnie to jak zapłata za moją pracę :) Dziękuję!

Follow
 • Monika Kampczyk

  Dzięki,że mogłąm poznać Antosia. Choroba dziecka to najgorsze co może w życiu się pojawić. Dopóki nie byłam mamą nie odczuwałam tego tak mocno, teraz każda historia wyciska łzy i mobilizuje do pomocy!

  • Dla mnie przede wszystkim tacy ludzie jak rodzice Antosia i sam Antoś, to wsparcie 🙂 Takie zapewnienie, że dam radę. Bo oni przecież dają…:)

 • Cukromania

  Wzruszające. Dobrze, że są tacy ludzie, którzy zamiast myśleć tylko o sobie, potrafią myśleć o innych

  • Naprawdę myślę, że jest duża grupa takich ludzi 🙂 Przykład Antosia i jego „facebookowych fanów” to pokazuje.

 • Świetne rozpracowanie tematu. Okazuje się, że nawet taką blogową zabawę można wykorzystać do słusznych celów. Brawo! 🙂

  • Dzięki 🙂 wychodzę z założenia, ze wszystko mieć wartość dodaną. Z naciskiem na wartość 🙂

 • Pingback: DIY: Kreatywne dziecko - Mamy się - Tematy, od których zależą losy świata.()

 • I niech się spełni:)!

 • Mama Calineczki

  Trzymam kciuki za Antosia!

 • Pingback: Kolęda bez znaczenia - Mamy się - Tematy, od których zależą losy świata.()

Wysyłaj mi newsletter (możesz zrezygnować kiedy chcesz).

email marketing powered by FreshMail
 

Wyślę Ci Wyzwanie "Czułe gesty" :)

email marketing powered by FreshMail
 

Wyślę Ci kurs sympatii na Twojego maila :)

email marketing powered by FreshMail
 

Zapisz się na mój newsletter:

email marketing powered by FreshMail