Przeskoczyć niemożliwe | MamySie.pl
972
post-template-default,single,single-post,postid-972,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive

Przeskoczyć niemożliwe

Nie wiem od kiedy ze mną jesteś, kochany Czytelniku, ale ten blog jest już w sieci trzeci miesiąc. Niby krótko, a jednak  wystarczająco długo, aby zobaczyć to, co dotąd nieznane i nieosiągalne. Nie przypuszczałam, że w tak krótkim czasie będzie Was tak wielu. Nie marzyłam nawet o wydawniczych propozycjach, a pojawiły się nagle i niespodziewanie. Kończący się rok to oczywiście moment zastanowienia się i podjęcia prób zmiany. Próby są dobre. Mam nadzieję, że efekty będą jeszcze lepsze.

Najchętniej czytane

Co najbardziej poruszyło Was na blogu? Poniżej zestawienie TOP ostatnich trzech miesięcy. A jeszcze niżej lista zmian i postanowień, podziękowań i decyzji.

Najpopularniejszy tekst:

Optymizm, który zabija

mur

Kategoria Mamy siebie: Łagodne, męskie serce

Łagodne, męskie serce

Mamy dziecko: Tato

nie boj sie, jestem

Moim ulubionym tekstem jest ten o tym, co matka powinna.

breathless view ( #Portugal #Lisbon #parqueEduardoVII )

Idzie nowe

Nowy rok przyniesie zmiany. Dodałam nowe kategorie, a na dniach pojawią się wpisy z kolejnych:

 • Mazury – będę pokazywać miejsce, w którym mieszkam. Blaski i cienie. Głównie fotografiami będę tu pisać, ale nie tylko.
 • Kultura – sekcja filmów, książek i języka. Z szczególnym naciskiem na tematykę związków, ale nie tylko. Pierwsza lista polecanych przeze mnie książek dla małżeństw pojawi się 7 stycznia.
 • Organizacja – tu same praktycznie praktyczne teksty. Pliki dla narzeczonych, pomocne w organizacji ślubu, i każdego innego – dla organizacji świata wokół. Przykład: „Lista gości na ślub i wesele”. Kolejne pliki to: terminarz i kosztorys ślubu i wesela. Mąż mówi, że w planowaniu nie ma na mnie mocnych. Coś o mnie wie, prawda?

Kilka zasad bloga „Mamy się”

 • 2 teksty tygodniowo – jeden praktyczny, drugi opiniotwórczy. Co do tej drugiej kategorii – tu także zapowiadam kolejne tematy – w piątek przeczytasz czy małżeństwo jest powołaniem drugiej kategorii a w następnym tygodniu dlaczego i jak rozmawiać z dziećmi o seksie. Sekcję Kultura będę uzupełniać raz na dwa tygodnie. Co najmniej.
 • dzięki cennej radzie, będę publikować teksty o określonej godzinie. W poniedziałek i piątek o godzinie 20.00 zarezerwuj czas na spotkanie ze mną. Oczywiście, będą się pojawiały także wpisy ad hoc, ale o nich dowiesz się już z social media (patrz „Blog w social media” na dole wpisu).
 • na koniec miesiąca będę przedstawiała zestawienie „tekst miesiąca” z krótkim podsumowaniem. W tym wpisie będę też odpowiadała na Wasze pytania – rodzicielskie, małżeńskie, narzeczeńskie, wszelakie. Można pisać, nawet po raz kolejny.

Social media

Twitter. Blog „Mamy się” oficjalnie tam zagościł. Centrum komunikacji społecznościowej to nadal Facebook, ale trzeba otwierać się nowe. Zapraszam do lubienia i obserwowania. Lubić można, ale nie trzeba.

Dziękuję

głównie Radkowi, który cierpliwie przyjmuje moje wizje tej strony. Radek jest szarą eminencją bloga, bowiem bez niego, nie podjęłabym się pisania w sieci. Kocham pięknie wyglądające strony i tylko na takiej chcę pisać. Cieszę się tym miejscem. Dla mnie jest tu pięknie, a z czasem i większym doświadczeniem będzie jeszcze lepiej. Karolinie – za logo. Słyszę o nim dobre rzeczy. Marioli, Marcie, Agnieszce, Ilonie, Dianie, które mówią pisz! – kiedy ja już chcę pożegnać się z przyciskiem „Opublikuj”. Karolowi, za pokazywanie rzeczywistości. Przede wszystkim jednak – Łukaszowi. Za cierpliwość i wielkie wsparcie. Dziękuję także Tobie, bo piszę właśnie dla Ciebie. Bez Ciebie pisanie nie miałoby sensu. A właśnie co do pisania…

Książki?

Chcecie wiedzieć, co zdecydowałam w tym temacie? Odmówiłam.


Rok 2015 na blogu „Mamy się”
– dużo opinii, jeszcze więcej opinii i mnie samej. Chcę przeskoczyć niemożliwe.

Tych, którzy nie czytali tu wszystkiego, zachęcam…

mamysie-czytaj-dalej1

Tych zaś, którzy czują się tutaj jak u siebie, proszę o kilka zdań opinii. W komentarzach lub w przez e-mail. Wszystkie uwagi są cenne. Można także napisać, że nudzę. Z reguły się nie obrażam, najwyżej wyraźnie milczę.


PS Do piątku możecie przesyłać mi swoje relacje z wyzwania adwentowego. Czekam niecierpliwie! marlena@mamysie.pl

Marlena Bessman-Paliwoda
marlena.bessman@gmail.com

Jeśli podoba Ci się tekst, podziel się nim ze znajomymi. Dla mnie to jak zapłata za moją pracę :) Dziękuję!

Follow
 • Uwielbiam książki dla małżeństw 🙂 Ciekawa jestem co polecisz, mam nadzieję że znajdę coś czego nie czytałam. O tym jak rozmawiać z dziećmi o seksie też jakiś czas temu czytałam świetną książkę, w dodatku z jej autorem miałam seksuologię na studiach 🙂 Bardzo lubię Ciebie i Twojego bloga, kibicuję Ci od samego początku 🙂

 • Mat

  Ile nowości!:) Zapowiada się bardzo ciekawie 🙂
  Świetny pomysł ze stałymi porami publikowania tekstów- będę miała pewność, że jestem na bieżąco i nic mi nie umknęło, bardzo lubię Cię czytać 🙂
  Powodzenia w przeskakiwaniu niemożliwego 🙂

 • Mari Bo

  Skoro to takie podsumowanie, to ja powiem że teksty, które mi się szczególnie spodobały to również wymienione te powyżej: Łagodne męskie serce oraz wpis Tato. Są genialne. Lubię je czytać.
  Cieszę się,że rozwijasz bloga. To świetna inicjatywa. Warta wysiłku.
  No i te nowości bardzo go ubogacą:) Ja cenię w nim najbardziej harmonię i prostotę. Lubię taki styl.
  Marlena-dzięki za te 3 miesiące! Czekam z niecierpliwością na więcej:)

 • Lubię czytać, wracać do Ciebie 🙂
  Trzy miesiące a jest tutaj jakbyś była zawsze 🙂
  Powodzenia i „masz mnie” w kieszeni jako czytelnika 🙂

  • Czytelników mam bardziej w sercu niż w kieszeni. Dziękuję!

 • M.

  Również lubię czytać Twoje teksty i bardzo mi się podoba układ strony, prostota oraz to, że każdy wpis jest opatrzony dobrym, pasującym do tematu zdjęciem.
  Dziękuję najbardziej za: „Łagodne męskie serce” oraz „Lista cudów do spełnienia”.

 • Pisz koniecznie.Stworzyłaś wyjątkowe miejsce! Cieszę się, że logo się sprawdza.

 • Pingback: Powoli - Mamy się - Tematy, od których zależą losy świata.()

Wysyłaj mi newsletter (możesz zrezygnować kiedy chcesz).

email marketing powered by FreshMail
 

Wyślę Ci Wyzwanie "Czułe gesty" :)

email marketing powered by FreshMail
 

Wyślę Ci kurs sympatii na Twojego maila :)

email marketing powered by FreshMail
 

Zapisz się na mój newsletter:

email marketing powered by FreshMail