Wartość przysięgi małżeńskiej (+plakaty do druku) | MamySie.pl
1689
post-template-default,single,single-post,postid-1689,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive

Wartość przysięgi małżeńskiej (+plakaty do druku)

Zawsze kiedy jestem na ślubie najbardziej czekam momentu przysięgi. Uśmiecham się, kiedy słyszę wypowiadane słowa narzeczonych. Od tych słów, a dokładniej od czynów, które za tymi słowami powinny pójść, zależy całe przyszłe życie kochających się ludzi.

KILKA „AŻ” CZY „TYLKO” SŁÓW

Nie wiem, kiedy Ty wypowiadałeś te słowa – miesiąc temu czy może jedenaście już lat temu, może więcej. Zastanów się jednak, co dla Ciebie oznaczają poszczególne słowa przysięgi.

JA, (…) BIORĘ SOBIE CIEBIE (…) ZA ŻONĘ/MĘŻA I ŚLUBUJĘ CI

 • MIŁOŚĆ – nie zakochanie, wieczne patrzenie sobie w oczy, namiętność, ale miłość – trwanie przy Tobie moją decyzją.
 • WIERNOŚĆ – ślubuję Ci to, że będę Twoją podporą i Twoim wsparciem. Będę Ci wierny nie tylko fizycznie, ale także duchowo, mentalnie, emocjonalnie. Będę zawsze z Tobą, po Twojej stronie.
 • I UCZCIWOŚĆ MAŁŻEŃSKĄ – ślubuję Ci szczerość. Odrzucam kłamstwo, ukrywanie przed Tobą faktów i zdarzeń. Nie będę Cię oszukiwać. Znając Ciebie dogłębnie, nie wykorzystam tej wiedzy przeciw Tobie.
 • ORAZ, ŻE CIĘ NIE OPUSZCZĘ AŻ DO ŚMIERCI – nie martw się, zawsze będę o Ciebie walczył. Zawsze będziesz moją Piękną/moim Jedynym.

ZADANIE DLA CIEBIE

Postarajcie się razem z Twoją Ukochaną Osobą powiedzieć do siebie kilka słów w tonie małżeńskiej przysięgi. Możesz posłużyć się powyższym rozszerzeniem, które zapisałam. Jeśli jesteście osobami wierzącymi, niech to będzie część Waszej wspólnej modlitwy. Dodatkowo poniżej przygotowałam dla Was plakaty z tekstem przysięgi (na potrzeby użyteczności dla wszystkich nieco zmienionym). Proponuję Wam wydrukowanie wybranego zestawu i oprawienie w ramki. Postawcie je w widocznym miejscu i patrząc na nie, przypominajcie sobie o swoich słowach, za którymi mają pójść czyny. 🙂

PLAKATY DO POBRANIA Z TEKSTEM PRZYSIĘGI

Plakaty z przysięgami małżeńskimi są do pobrania za darmo w formacie A4. Przygotowałam cztery wersje przysięgi składanej w czasie ślubu kościelnego (KK) oraz cztery wersje przysięgi z Urzędu Stanu Cywilnego (USC). Po pobraniu pliku dostaniecie oczywiście grafikę Męża i Żony z danej wersji. Śmiało drukujcie i korzystajcie! Możecie zrobić także swój projekt. 🙂 Będzie mi miło, jeśli wyślesz mi zdjęcie swojej przysięgi w ramce:) Wstawiając ją na social media dodaj #mamySieDobrze – wyszukam sobie Twój obraz.

przysięga małżeńska_mamySie.pl  przysięga małżeńska_mamySie.pl Przysięga z tłem – pobierz KK (1) | pobierz USC (1)

przysięga małżeńska_mamySie.pl  przysięga małżeńska_mamySie.pl Przysięga bez tła – pobierz KK (2)pobierz USC (2)

przysięga małżeńska_mamySie.pl  przysięga małżeńska_mamySie.pl Przysięga kratka – pobierz KK (3) | pobierz USC (3)

przysięga małżeńska_mamySie.pl  przysięga małżeńska_mamySie.plPrzysięga bez kratki – pobierz KK (4)pobierz USC (4)

CZAS NA PODSUMOWANIE NADEJDZIE, ALE…

To ostatnie zadanie w ramach wyzwania „Mała droga do lepszego małżeństwa”. W przyszłym tygodniu pojawi się podsumowanie wyzwania. Teraz chcę nabrać do wyzwania nieco dystansu i rozwagi, spojrzeć trzeźwo na to, co się zadziało. Mam nadzieję, że napiszesz mi co myślisz o wyzwaniu, co zmienić, co poprawić, a co Ci się podobało. Wyzwanie będzie dostępne w grupie: Małżeństwo – mamy się dobrze, można nadal nadganiać zadania. Mam nadzieję, że w styczniu ukaże się mój e-book z zapisem „Małej drogi do lepszego małżeństwa”. Już teraz jednak widzę, że będzie to wersja zmieniona, dokładniej: rozszerzona. Wasze uwagi będą dla mnie nieocenione! Jeśli masz do mnie pytania odnośnie wyzwania, pisz śmiało!

PODRÓŻNIKU Z MAŁEJ DROGI!

Serdecznie dziękuję Ci za udział w wyzwaniu. Na więcej słów przyjdzie czas, mam nadzieję, w prywatnych już wiadomościach. Niemniej jednak było mi bardzo miło poznać Cię i patrzeć na Twoje kroki. Bardzo dużo wzięłam dla siebie i swojego małżeństwa w czasie naszych rozmów w grupie małżeńskiej. Mam nadzieję, że z radością idziesz dalej!:) Mała Droga się nie kończy. Trwać będzie nadal, prawda?

Życzę Ci samego dobra!

Marlena

PS Możesz znaleźć mnie w grupie dla małżeństw na Facebooku lub pisząc maila na: marlena@mamysie.pl


Tekst jest zapisem ostatniego zadania w ramach wyzwania „Mała Droga do lepszego małżeństwa”. Więcej o wyzwaniu dowiesz się tutaj.

Marlena Bessman-Paliwoda
marlena.bessman@gmail.com

Jeśli podoba Ci się tekst, podziel się nim ze znajomymi. Dla mnie to jak zapłata za moją pracę :) Dziękuję!

Follow
 • Pięknie napisane. Niedawno składałam tę przysięgę, a Twoje rozwinięcie doskonale opisuje to, co powinniśmy rzeczywiście czuć w tym momencie

 • Mnie słowa przysięgi nieodmiennie, na każdym ślubie, doprowadzają do łez. Moment przysięgi to dla mnie wielki symbol: nowa droga, nowe, jedno ciało, nowa rodzina. Piękne są te słowa, ale ja bym jednak życzyła sobie, żeby obok miłości uczucie zakochania nigdy nie ustępowało, to bardzo ważne, żeby ciągle zakochiwać się w sobie od nowa. Czasem to miłość jest dużo prostsza, tym bardziej jeśli jesteśmy wierzący, jeśli jesteśmy dla siebie przyjaciółmi i mamy twarde zasady. Czasem to zakochanie jest trudniejsze i ono wypala się bardzo szybko, zabierając namiętność, chęć dbania o partnera pod trochę innym kątem niż tylko troski.

  • „Ciągle zakochiwać się w sobie od nowa” – jedna z recept na szczęśliwe małżeństwo. 🙂

   • Czyli trafiłam w punkt :). Ech, małżeństwo to jednak ciężka praca…;) Ale ile daje satysfakcji 🙂 Pozdrawiam Cię ciepło :).

Wysyłaj mi newsletter (możesz zrezygnować kiedy chcesz).

email marketing powered by FreshMail
 

Wyślę Ci Wyzwanie "Czułe gesty" :)

email marketing powered by FreshMail
 

Wyślę Ci kurs sympatii na Twojego maila :)

email marketing powered by FreshMail
 

Zapisz się na mój newsletter:

email marketing powered by FreshMail